Telefon

0537 353 2305

E-Posta

aksersuat@gmail.com

Whatsapp Bizi Arayın

Mescit Halıfleks Rezervasyon

Adınız
E-Posta
Telefon

Mescit Halıfleks, Duvardan duvara alı anlamına gelen ve pek çok alanda kullanılan halıfleks, sahip olduğu özellikler ile ön plana çıkmakta ve bu konuda dikkat çekici bir halı türü olmaktadır. Genellikle evlerde kullanılan halıfleksin kullanım alanları son zamanlarda çeşitlenmiştir. Bu çeşitlenmede halıfleksin avantajlarının büyük bir yeri vardır. Kullanılan ortamın uygun fiyatlar dahilinde şıklık kazanmasını sağlayan bu halı türü, klasik halılardan oldukça farklıdır.

Klasik halıların kullanım ömrü oldukça azdır. Satın alınan bir halı yerine, 1 yıl sonra farklı bir halı alınması gerekebilir. Bu durum halıflekslerde değişiklik gösterir. Sahip olduğu özelliklerinden ötürü halıflekslerin kullanım süreleri de uzundur. Çok büyük bir problem olmadığı sürece uzun yıllar kullanılabilir. Öte yandan klasik halıların tüm zemini kapatmadığı bilinen bir durumdur. Bu ise zeminden gelen soğuk havanın doğrudan içeri nüfuz etmesine neden olur. Böyle bir durumda ortamın sıcaklığının artması adına ek ürünler kullanılması gerekmektedir. Fakat halıfleksler zemini tamamen kapladığı için ses ve ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılıdır. Zeminde açıkta kalan bir yer olmadığı için soğuk hava zeminden odaya yansımaz. Bu da özellikle sıcaklık anlamında bir tasarruf sağlanması anlamına gelir. Bu hususlar, halıfleks kullanımının yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

Halıfleks Neden Tercih Edilmelidir?

Halıfleks kullanımı konusunda pek çok unsur ön plana çıkmaktadır. Bu unsurların her biri, halıfleks neden tercih edilmelidir sorusunun cevabıdır. Halıfleksin sahip olduğu özellikleri ve insanların kullanım sebeplerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Ekonomiktir, uygun fiyatlarla ortamın estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.
 • Temizliği oldukça kolaydır. Bu nedenle kullanıldığı ortamda herhangi bir sıkıntıya neden olmamaktadır.
 • Kullanımı oldukça basittir. İstenilen zeminin ölçüsüne göre ayarlanmış bulunan halıfleks, zeminin tamamını kapsayacak şekilde serilmektedir.
 • Ortamda toz ve buna benzer partiküllerin oluşmasını engellemektedir. Bu nedenle pek çok insanın rahat bir şekilde yaşamasını sağlamaktadır.
 • Yüksek oranda ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Isı tasarrıfı sağlanmasında katkıları büyüktür.
 • Ortamın estetik ve şık bir görünüme kavuşmasını, bunun yanı sıra mekânın saygınlığının artmasını sağlamaktadır.

Bu ve buna benzer özelliklere sahip olan halıfleks, bu nedenle pek çok insan tarafından tercih sebebi olmaktadır. Mescit Halıfleks, sahip olduğu halıfleks modelleri ile birlikte insanlara olduka fazla seçenek sunmaktadır. Öte yandan profesyonel bir hizmet anlayışına sahip olan firmamız, geniş renk skalasına sahiptir. Firmamızın internet sitesindeki halıfleks modellerini inceleyebilir ve konu ile ilgili uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Halıfleks Nasıl Temizlenir?

Temizlenmesi ve kullanımı oldukça kolay halıfleksler, insanlar tarafından tercih edilen bir halı türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok insan, halıfleks temizliği konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu konuda pek çok püf nokta bulunmaktadır. Peki halıfleks nasıl temizlenir?

Halıfleks temizliği konusunda ön plana çıkan bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler halıfleks temizliğini etkilemektedir. Bahsedilen özellikle ise şunlardır:

 • Alt iç astar
 • Dokuma türü
 • Hav sıklığı
 • Hav yüksekliği
 • Alt yapışkan tabaka
 • Kullanılan iplik malzemesi
 • Zemine döşenme şekli

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki halıfleks temizlerken kullanılan su miktarı minimum seviye olmalıdır. Fazla su kullanılması, halıfleksin altına su gitmesine neden olabilir. Öte yandan sahip olanın halıfleksin özelliklerine uygun olacak şekilde temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Yoğun bir şekilde kimyasal kullanımından kaçınılması gerekir. Düzenli aralıklarla ama halıflekse çok fazla bastırmadan temizliği yapılması oldukça önemlidir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde hijyen anlamında herhangi bir sıkıntı kalmaz.

Mescit Halıfleks sizlere çok çeşitli modeller sunmakta ve profesyonel hizmet anlayışı ile sizlere hizmet vermektedir. Firmamızın internet sitesi üzerinde yer alan modelleri inceleyebilir ve fiyat konusunda uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Paket

Hizmetlerimiz

Paket

Halıfleks

Ev iş yerlerinin vazgeçilmezi olan, yer döşemelerinizi geniş ürün yelpazesi ile yüzlerce ürün çeşidini uygun fiyat ve kalite ile keşfedin.

Detaylar
Paket

Duvar Kağıdı

Ev iş yerlerinin vazgeçilmezi olan, Duvar Kağıtlarını geniş ürün yelpazesi ile yüzlerce ürün çeşidini uygun fiyat ve kalite ile keşfedin.

Detaylar
Paket

Karo Halı

Ev iş yerlerinin vazgeçilmezi olan, Karo Halıları geniş ürün yelpazesi ile yüzlerce ürün çeşidini uygun fiyat ve kalite ile keşfedin.

Detaylar