Telefon

0537 353 2305

E-Posta

aksersuat@gmail.com

Whatsapp Bizi Arayın

Laminat Parke Rezervasyon

Adınız
E-Posta
Telefon

YILLAR BOYU DAYANIKLI LAMİNAT PARKE ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

Laminat parke çeşitleri darbelere, çizilmelere ve ev eşyalarına dayanıklı özellikleriyle yapılarda sıkça kullanılmaya başlayan özel tasarım ürünlerdir. Günümüz teknolojisiyle üretilen laminat parkeler, yalnızca sağlamlıklarıyla değil, dekorasyon anlayışınızı tamamlayıcı renk ve modelleriyle dikkat çekmektedir.

Laminat parke çeşitleri ve fiyatları alanında avantajlı çözümler üreten Akser Zemin, İstanbul’da laminat parke satış ve monte hizmetiyle onlarca mekanın ihtiyacını, profesyonel ekibiyle birlikte karşılamıştır.

İş ve yaşam alanlarınızda size özel çözümler üreten firmamızdan “Ücretiz Keşif” desteği talep edebilirsiniz. Zeminlerinizi yerinde inceleyen, zevkinize uygun parke modelleri ile ilgili sizi bilgilendiren uzman ekibimiz, siz değerli müşterilerimize dekorasyon anlayışınızı bütünleyen özel çözümler sunmaktadır.

Laminat parke modelleri ilgili merak edilenleri bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Laminat Parke Nedir? Neden Laminat Parke Tercih Edilir?

Tasarım ve desen özellikleriyle mekanlarınızı süsleyen laminat parkeler, aynı zamanda dayanıklı olmaları nedeniyle çok tercih edilen parke modellerinden biridir. Laminat parkenin en temel özelliği ahşap parkelere göre sağlam olmasıdır.  Üretimleri sırasında özel malzemeli levhalardan faydalanılır.

Levhaların kaplanması ve renklerinin giydirilmesiyle elde edilen laminat, yüksek basınç ve sıcaklıkta yapıştırılma işleminden geçer. Daha sonra bu levhalar belirli ölçülerde kesilir ve eklemleri oluşturulur.

Tamamen üretim tesislerinde meydana getirilen, kağıt emdirme, kaplama ve basınçla birleştirme aşamalarından geçen bu ürünlere daha sonra boyama veya cilalama yapılmaz. Plakaların uzun yıllar boyunca kullanımı için yalnızca monte edilmeleri yeterlidir.

Aşınmayan ve Çizilmeyen Laminat Parkeler

Laminat parke çeşitleri kalabalık ve hareketli mekanlarda bile kolaylıkla tercih edilebilirler. Eşyaların hareket ettirilmesi, ayakkabıyla gezilmesi gibi faktörlerle yüzeyleri kolayca aşınmaz ve çizilmez. Bu yönleri ile laminat parke modelleri iş yeri ve ofis gibi ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Doğa Dostu Laminat Parkeler

Laminat parkeler günümüzde sayısı giderek azalan ağaçların kullanımının önüne geçme bakımından son derece yararlıdır. Ahşap parkelerin tarihe karışmaya başladığı son yıllarda, desen ve model çeşitliliği ile laminat parkeler bu ihtiyacı karşılamaya başlamıştır.

Elbette, laminat parke seçimi yaparken sağlıklı üretim özellikleri de dikkate alınmalıdır. Özellikle yapıştırıcı ile preslenen levhalarda insan sağlığına uygun malzeme kullanıldığına dikkat edilmelidir. Sağlıklı laminat parke çeşitleri ile ilgili bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Laminat Parke Isı Yalıtımına Katkı Sağlar

Ev ve iş yerlerinde ısı yalıtımının en önemli kısımlarından biri zeminlerdir. İyi bir zemin kaplaması olmayan alanlarda ısı enerjisinin korunması zorlaşacaktır. Laminat parke ısı yalıtımı ve ses yalıtımı açısından oldukça faydalıdır. Günümüzde yerden ısıtma kullanılan pek çok alanda laminat kalitesi tercih edilmektedir.

Kolaylıkla Temizlenebilir Laminat Parke Çeşitleri

Laminat parke temizliği ahşap olanlara göre çok daha kolaydır. Özel olarak kaplanan parke modelleri suyla temas ettiğinde şişme veya kabarma sorunu yaşamazlar. Kimyasal dezenfektan veya temizlik ürünlerinden kolayca etkilenmezler. Nemli bez, elektrik süpürgesi veya paspasla rahatça temizlenirler.

Laminat malzemeli parkeler kolayca kirlenmez, leke ve küf oluşumuna neden olmazlar. Yeni monte edildikleri zamanlarda bile etrafa koku vermezler. Ahşap parke modelleri ile kıyaslandığında gün ışığından çok daha az etkilenirler. Yıllarca renk kaybı olmadan kullanılabilirler.

Laminat parkeli ortamlarda dikkat edilmesi gerekilen konulardan biri parkelerin uzun süre ıslak kalmamasıdır. Islanmaları durumunda bez veya paspas gibi araçlarla temizlenmeleri yeterlidir. Leke çıkarıcı malzemeler su ile belirli oranda karıştırılarak kullanılabilir. Laminat parkeden leke çıkarmak için laminat parke için üretilmiş temizlik malzemelerinden yararlanabilirsiniz.

(SSS) Laminat Parke Hakkında Sık Sorulan Sorular

Laminat ve Lamine Arasında Ne Fark Vardır?

Lamine ve laminat genellikle karıştırılan konulardandır. Lamine ahşap parke modeline verilen bir isimdir. Üretimlerinde ağaç/ahşap kullanılır. Laminat ise çeşitli malzemelerden hazırlanan sentetik bir parke modelidir. Laminat parke çeşitleri adını üretim sırasında (ısı, basınç ve yapıştırma) kullanılan laminasyon işleminden alır.

En İyi Laminat Parke Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli laminat parke çeşitleri için dikkat edilecek en önemli özellik bağlantı noktalarıdır. İşçiliğin kaliteli olup olmadığı kesim ve bağlantı-ek yerlerinden anlaşılabilmektedir. Laminat parkenin üretildiği yer de son derece önemlidir. Kaliteli laminat parkeler hakkında bizden bilgi alabilirsiniz.

Laminat Parke Cilalanır mı?

Laminat parke cila istemeyen bir üründür. Temel maddesi MDF olan parkeler sıkışmış talaş içerse de kaplama özelliklerinden dolayı ahşap parke gibi cilaya gerek olmayacak şekilde tasarlanırlar.

Laminat Parke Ücretsiz Keşif Nedir?

Ücretsiz keşif, Akser Zemin olarak müşterilerimize sunduğumuz ayrıcalıklı bir hizmettir. Ekibimiz parke ihtiyacı duyduğunuz alanlarda yerinde inceleme yapar, ölçüm yapar ve sizi modellerimizle ilgili bilgilendirir. Parke seçimi yaparken özgürce kıyaslama yapabilmeniz adına sizden bu hizmet için ücret alınmaz.

Laminat parke çeşitleri ile ilgili merak ettiklerinizi sayfamızdan veya bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Akser Zemin

Hizmetlerimiz

Halıfleks

Halıfleks

Ev iş yerlerinin vazgeçilmezi olan, yer döşemelerinizi geniş ürün yelpazesi ile yüzlerce ürün çeşidini uygun fiyat ve kalite ile keşfedin.

Detaylar
Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı

Ev iş yerlerinin vazgeçilmezi olan, Duvar Kağıtlarını geniş ürün yelpazesi ile yüzlerce ürün çeşidini uygun fiyat ve kalite ile keşfedin.

Detaylar
Karo Halı

Karo Halı

Ev iş yerlerinin vazgeçilmezi olan, Karo Halıları geniş ürün yelpazesi ile yüzlerce ürün çeşidini uygun fiyat ve kalite ile keşfedin.

Detaylar